Nápady pro Nový JičínO projektu


Kolegové ze Vsetína, kteří jsou autory tohoto webu, se částečně inspirovali u aktivit Městské zásahy, které v minulých letech proběhly např, v Brně, Jablonci, Bratislavě nebo Zlíně. Tyto projekty přinesly prostor, ve kterém se střetávaly nápady profesionálních architektů i prostých občanů na to, jak vylepšit své město - ať už drobným zásahem v podobě nového zábradlí nebo chybějící lavičky u frekventované zastávky, tak v podobě velkých a komplexních realizací, které by změnily tvář celého města.

Druhým zdrojem inspirace jsou projekty jako Chodci sobě, Odkaz pre starostu nebo FixMyStreet, které umožňují občanům hlásit drobné nedostatky v jejich městě - a pokud má dané město osvícené vedení, tak se nejen těmito podněty zabývá a řeší je, ale také občany aktivně k novým postřehům pobízí, protože tím dostává neocenitelnou zpětnou vazbu. Tato spolupráce tak může vést k čistějšímu, pohodlnějšímu nebo bezpečnějšímu městu.

Věříme, že Nápady pro Nový Jičín si z obou typů projektů vzaly to dobré a umožní představit jak smělé návrhy na novou tvář některých částí města, tak upozornit na drobné nedostatky, které otravují běžný život.

Především ale chceme dát slovo vám, obyvatelům Nového Jičína, a ukázat tak, že naslouchání a otevřenost vůči vašim nápadům, názorům a podnětům bude základním znakem fungujícího vedení města. Jen tam, kde spolu lidé o svém městě dokáží mluvit jako dobří sousedé, se dobře žije. Pojďme prostřednictvím Nápadů pro Nový Jičín otevřít dveře lepšímu Novému Jičínu!

Více o Straně zelených v Novém Jičíně najdete na webu www.zeleninj.cz.